+420 778 743 704

Montážní postup

Přímé bez podesty PDF


 

(1) Dřevěná schodnice (levá, pravá)

(2) Schodišťový stupeň nášlap)

(3) Kotvení schodnice k podlaze (levé, pravé)

(4) Kotvení schodnice na stěnu (levé, pravé)

(5) Šroub M8x30 + podložka pr. 22 mm

(6) Šroub M8x20 + podložka pr. 22 mm + uzavřená matice M8

(7) Šroub M8x70 + podložka pr. 22 mm

(8) Distanční podložka samolepící pr. 35 x 0,9 mm


1. krok

Položte si na podlahu dvě dřevěné schodnice (č. 1) a přišroubujte k nim do matic umístěných ve schodnicích kotvení k podlaze (č. 3) a kotvení na stěnu (č. 4) pomocí šroubů M8x30 a podložek pr. 22 mm (č. 5). Šrouby pevně dotáhněte pomocí inbusového klíče, který je součástí dodávky.

2. krok

Na všechny schodišťové stupně (č. 2) z boku před všechny matice M8, nalepte samolepící distanční podložky pr. 35 x 0,9 mm (č. 8), které tak budou umístěny mezi schodnicemi a schodišťovými stupni a v budoucnu zamezí nepříjemnému vrzání schodiště. Obě schodnice (č. 1) si položte naproti sobě na podlahu a upevněte mezi ně jednotlivé schodišťové stupně (č. 2) následovně. Pomocí inbusového klíče, šroubů M8x70 a podložek pr. 22 mm (č. 7) přišroubujte první a poslední stupeň, poté došroubujte ostatní stupně. Šrouby nedotahujte napevno.

3. krok

Takto smontované schodišťové rameno zvedněte a opřete o stěnu tak, aby horní hrany kotvení (č. 4) byly v úrovni výstupní podlahy. Označte a vyvrtejte otvory pro kotvení do podlahy a na stěnu. Ukotvěte schodišťové rameno k podlaze a na stěnu, šrouby nedotahujte napevno.

Pozor: Kotvící prvky do stavebních materiálů nejsou s ohledem na možnou alternativu výběru technologie (vrut nebo závitové tyče a chemická malta) součástí dodávky. Nyní pomocí vodováhy nastavte všechny schodišťové stupně (č. 2) do vodorovné polohy. Poté inbusovým klíčem všechny pevně dotáhněte. Následně dotáhněte napevno všechny kotvící prvky schodiště.

Posledním krokem je pevné dotažení šroubů M8x20 s uzavřenou maticí M8 na podložkách pr. 22 mm (č. 6) na všech čtyřech kotveních schodiště.

Pro zajištění bezpečnosti a stability schodiště doporučujeme ramena schodiště ukotvit do stěny přes dřevěnou kulatinu pr. 70 mm, která je součástí dodávky v délce 400 mm a můžete si ji tak zkrátit na potřebnou délku dle vzdálenosti bočnice schodiště od stěny.