+420 778 743 704

Povrchová úprava dřeva

Komponenty interiérového schodiště jsou zhotoveny z bukové spárovky – a to lepením lamel určitých délek k sobě.

Komponenty z bukového dřeva si můžete objednat buď s povrchovou úpravou nebo bez povrchové úpravy.

Bukové dřevo bez povrchové úpravy doporučejeme objednávat pouze tehdy, pokud chcete jinou, než námi nabízenou transparentní povrchovou úpravu přírodním olejem. Olejované bukové dřevo působí tmavěji, zintenzivní a sjednocuje strukturu dřeva. Olej se vsákne do dřeva hlouběji a nevytváří žádný film na povrchu. Ochrana olejováním zvyšuje odolnost dřeva proti vodě.

Olejované dřevo odvádí teplo zřetelně pomaleji než např. lakovaný povrch. Díky těmto speciálním zdokonaleným postupům zůstávají póry dřeva otevřené a tím pádem dřevo nenabírá vlhkost a předchází se mnoha dalším problémům.

Olejovaný povrch můžete jednoduše bez jakéhokoliv poškození opravovat. Protože lamely nejsou přetřeny jednou vrstvou, můžete případné opravy provádět lokálně, aniž byste museli ošetřit celou plochu – v praxi je toto velmi potřebná vlastnost produktu.

Kvalitní olejované povrchy jsou odolné nejen proti vodě, ale také proti špíně a dobře se z nich odstraňují lehké škrábance. Olej zabraňuje pronikání kapalin do dřeva – povrchu. Je tedy doporučováno dřevěný povrch olejovat raději víckrát, než jen jednou. Nejlepší možné ochrany dřevěného povrchu tedy dosáhnete díky vysokému nasycení dřeva – povrchu olejem.

Pro zdokonalení dřevěného povrchu Vám doporučujeme použít transparentní přírodní olej.

Bez povrchové úpravy Olejované